Lionel Messi ukončil veškeré spekulace o svém odchodu z Barcelony, které sice byly pravdivé, jak potvrdil v rozhovoru pro Goal, ale zároveň potvrdil, že v Barceloně zůstává.

“Když jsem mluvil se svojí ženou a dětmi o svém přáním odejít, tak to bylo brutální drama. Celá rodina začala brečet, moje děti nechtěly opustit Barcelonu ani nechtěly změnit školu. Ale podíval jsem se na to jinak a řekl si, že chci soupeřit na té nejvyšší úrovni, vyhrávat tituly a bojovat o Ligu mistrů. Můžete vyhrát nebo prohrát, protože to je velice těžká soutěž, ale musíte bojovat. Musíte o to alespoň bojovat a nepropadnout jako v Římě, Liverpoolu a Lisabonu. Všechno tohle mě vedlo k přemýšlení o mém rozhodnutí, že chci odejít.”

“Byl jsem si jistý, že jsem volným hráčem, prezident vždycky říkal, že na konci sezóny si já mohu určit jestli zůstanu nebo ne. A nyní trvají na tom, že jsem to neřekl před 10. červnem, ale 10. června jsme bojovali o LaLigu uprostřed tohoto strašného koronaviru, který také změnil celou sezónu, což je důvod, proč budu v klubu pokračovat. Budu pokračovat, protože prezident mi řekl, že jediná možnost, jak mohu klub opustit je zaplatit výkupní klauzuli €700m a to je nemožné. Byla zde ještě možnost a to jít k soudu, ale nikdy bych nešel u soudu proti Barceloně, protože to je klub, který miluji a který mi dal vše od doby co jsem sem dorazil. Je to klub mého života a mám zde svůj život. Barcelona mi dala všechno a já jí také. Nikdy mi tak ani neproběhlo hlavou, že bych šel k soudu proti Barceloně.”

“Můj syn Mateo je pořád malý a nerozumí co to znamená jít někam jinam a žít tam několik let. Thiago je starší a něco slyšel v televizi, něco zaslechl a tak se zeptal. Nechtěl jsem, aby zažil být nucený do odchodu a žít jinde, chodit do jiné školy nebo hledat nové kamarády. Brečel a říkal ať neodcházíme. Opakuji, že to bylo opravdu těžké.”

“Miluji Barcelonu a nikde nenajdu lepší místo. Stále mám právo se rozhodnout. Chtěl jsem najít nové cíle a výzvy, ale zítra půjdu zpátky, protože tady v Barceloně mám všechno. Můj syn, moje rodina, všichni tady vyrostli. Nebylo nic špatného na tom chtít odejít, potřeboval jsem to, klub to potřeboval a bylo to dobré pro všechny. Moje žena, ačkoliv ji to bolelo na duši, mě podporovala a stála při mě.”