Momentálně jeden z nejlepších mladých hráčů v Evropě Erling Haaland se vyjádřil ke své budoucnosti a prozradil, že především má rád anglický fotbal.

“Celý život mám sen, že budu hrát za nejlepší kluby na světě. A především mám rád anglický fotbal.”

K situace se rovněž vyjádřil jeho otec Alf-Inge Haaland: “Když hrajete dobře, tak je logické, že velké kluby klepou na vaše dveře, ale nyní zde mluvíme jen o spekulacích. Nyní to v hlavě nemá Erling ani já. Podepsali jsme dlouhodobý kontrakt s Dortmundem a pro Erlinga mají nyní fantastický tým. Nechceme koukat nijak dopředu.”

“Nikdy nevíte co se stane, o takovém žádném kroku jsme ještě nemluvili. Myslím, že bychom rádi vyhráli s Dortmundem nějaké trofeje, to je jeho cíl. Erling toho může v Německu stále hodně dokázat a udělat velký progres. Stěhovat se do zahraničí pro nás není priorita.”

“Občas si myslím, že se chce a může prosadit i v jiné lize. Ovšem nyní je šťastný v Bundeslize a soustředěný na Dortmund. Prostě se chce jen stát lepším hráčem a nekouká tak daleko dopředu.”

Haalandův otec se rovněž vyjádřil k Manchesteru United: “Manchester United dokázal v posledních době velké věci. Klub se snaží vybudovat něco nového, ale porovnávat to nyní není jednoduché, protože už hraje v Dortmundu. Jsou to dva tradiční kluby s velkou fanouškovskou základnou a velkolepou historií. Manchester United je velice hrdý klub, stejně jako Dortmund v Německu. A Dortmund chce brzy porazit FC Bayern, musíme je dohnat. Erling se chce o to přičinit.